info@gerilimenerji.com 0 232 502 21 21

HİBELİ GÜNEŞ ENERJİ SANTRALLERİ

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ve Avrupa Birliği katılım öncesi yardım amaçlı fon desteği ile (TKDK KKYDP) tarım hayvancılık faaliyeti güden işletmelerin bünyesinde ihtiyacı olan elektrik enerjisini yenilenebilir enerji kaynaklarını kullanarak karşılaması ve karlılığını artırarak işletmelerin daha fazla kazanç sağlamasına yönelik yatırımlara ilgili proje bütçesinin yüzde 50–65’i oranında hibe desteği sağlanmaktadır. Bu vesile ile genel anlamda; hibe kapsamlı GES projelerimiz bölgesel olarak enerji üretimlerinde farklılık gösterselerde yatırımcı sadece 20 ile 30 ay arasında bağlı bulunduğu dağıtım şirketine fatura ödemek yerine kendisine düşen % 50 oranında payı ödeyerek, 25 yıldan daha fazla zaman diliminde işletme giderlerinde büyük yer tutan elektrik faturalarından muaf olacak ve aynı zamanda elektriğin birim fiyatına sürekli gelen zamlardanda etkilenmemiş olacaktır. Sadece bununla değil işletmede kurduğunuz santralde üretmiş olduğunuz elektriğin ihtiyaç fazlası miktarını Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) tarafından ilan edilen kendi abone grubuna ait perakende tek zamanlı aktif enerji bedeli tesisin işletmeye giriş tarihinden itibaren 10 yıl süre ile ulusal şebekeye satarak gelirde elde edilebilmektedir.

Hibeli güneş enerji santralleri kendini sadece 2.5 yılda amorti eder ve 20 yıl boyunca elektriğinizi bedava kullanırsınız.

GÜNEŞ ENERJİSİ HİBELERİNİ HANGİ KURUMLAR VERİYOR ?

 

DİĞER HİBE DESTEĞİ VEREN KURULUŞLAR

Hibe desteği alan yatırımcı 2,5 yıl gibi bir süre içerisinde bağlı bulunduğu dağıtım şirketine fatura ödemek yerine kendisine düşen % 50 oranında payı ödeyerek, 25 yıldan daha fazla zaman da elektrik faturalarından muaf olacak ve aynı zamanda elektriğe gelen sürekli zamlardanda etkilenmemiş olacaktır. Sadece bununla da değil işletmede kurduğunuz santralde üretmiş olduğunuz elektriğin ihtiyaç fazlasını şebekeye satarak gelirde elde edilebileceksiniz.

 

KALKINMA AJANSLARI %100’E VARAN HİBE DESTEĞİ SAĞLAMAKTADIR

 

1